Žemjūrės pasakos (Tales from Earthsea) [2006]

x

Matydami, jog neišvengsime šio filmo peržiūros, nusprendėme baigti šį reikalą ir parodyti jį šį ketvirtadienį, Lapkričio 6 (18:30) :]

Filmo režisierius Gorō Miyazaki – garsiojo Hayao Miyazaki, sukūrusio tokius šedevrus kaip Spirited Away, Princess Mononoke, sūnus. Tai buvo pirmasis didelis iššūkis, išbandęs ne tik Goro režisūrinius sugebėjimus bet ir tarpusavio santykius su tėvu, kuris filmo kūrimo metu atsisakė bendrauti su sūnumi, taip protestuodamas prieš Ghibli studijos sprendimą pasirinkti, jo manymu, nekompetetingą režisierių. Filmas sulaukė skirtingų kritikų veritinimų, tačiau nepaisant to Japonijoje jo pasirodymas buvo sėkmingas. Ir nors daugybės kritikų manymu filmo kokybė smarkiai atsilieka nuo tėvo Miyazaki šedevrų, pats Hayo teigė įvertinęs nuoširdų sūnaus kūrinį.

Filme pasakojama apie žlungančią karalystę – karalius yra nužudomas, tiesioginis įpėdinis dingsta, negana to pasirodo ir besikaunantys drakonai, kurie žmonių pasauliui svetimi. Klajojantis magas nusprendžia išsiaiškinti šių įvykių priežastį ir leidžiasi į ilgą kelionę, kurioje sutinka vieną nerimastingą berniuką, besiblaškantį po karalystę kamuojant kaltės ir baimės jausmams.

Filmas angliškais subtitrais, japonų kalba.

[anonsas] [wiki] [imdb]

Vienas atsakymas apie“Žemjūrės pasakos (Tales from Earthsea) [2006]”

1. Šaunu, geras filmas turėtų būti 🙂