Skip to content

Etiketas japoniškai

EtiketasDaugelis yra girdėję apie itin išpuoselėtą japonišką etiketą, tačiau nedaug kas žino, kaip padaryti gerą pirmąjį įspūdį svečiui iš šios tolimos šalies, o bendraujant – tinkamai suprasti jo gestus. Be to, norint užmegzti ilgalaikius ryšius, labai svarbu yra net ir tinkamai apsikeisti vizitinėmis kortelėmis. Galvojate keliauti į Japoniją? Ar žinote, kad ir viešose vietose egzistuoja tam tikros taisyklės? Kaip išvengti keistų aplinkinių žvilgsnių važiuojant traukiniu, autobusu, arba tiesiog einant gatve? O kaip elgtumėtės pakviesti į japoniškus namus? Dažną europietį ištinka šaltas prakaitas, kai reikia taisyklingai pasidėti batus, pasisveikinti, be to neretai pamirštama apie dovanėlę šeimininkui. O kokią? Dalyvaujant šventėse, taip pat privalu elgtis gražiai…

Atrodo sudėtinga, tiesa? Tačiau išmokus šiek tiek taisyklių, visa tai nekels jokių rūpesčių. O tam šis penktadienis yra puiki proga! Kadangi japonistikos klubas „Hashi“ kviečia visus visus, didelius ir dar didesnius, pasimokyti japoniško etiketo. Dalinsime patarimus, demonstruosime praktiškai. O visi norintieji patys galės pamėginti mandagiai pasisveikinti, nusilenkti ar taisyklingai numesti batus koridoriuje.

Taip pat primename, jog šis penktadienis yra paskutinė galimybė prisidėti prie „Hashi“ klubo akcijos renkant aukas nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Japonijoje.

Laikas: Balandžio 8 (penktadienis), 18 valandų 00 minučių
Vieta: Sugiharos namai