VDU Japonistikos klubas HASHI Posts

Kansai dialektas

Kaip jau daugumai žinoma, HASHI lapkričio mėnesį paskyrė japonų kalbai ir kitiems su tuo susijusiems aspektams. Vienas iš aspektų – tarmės. Priklausomai nuo šalies dydžio, regionų skaičiaus, jos gali skirtis nežymiai arba kaip tik turėti tiek daug skirtumų, kad gali sukelti rimtų problemų bandant susikalbėti skirtingų regionų tos pačios šalies gyventojams.

HASHI dainų vakaras

Kaip jau daugeliui žinoma, lapkričio mėnesį HASHI klubas paskyrė japonų kalbai ir kitiems su ja susijusiems aspektams. Pirmąjį lapkričio penktadienį klube skambės japoniškos dainos: mainų studentas Sho Taguchi pagros keletą kūrinių, o grupelė HASHI narių pristatys po porą dainų.

Japonijos kinas

Šį penktadienį HASHI klube svečiuosis Gediminas Jankauskas – kino kritikas, VDU ir VU kino istorijos ir kinematografijos dėstytojas bei su kinu susijusių veiklų organizatorius. Jis šiek tiek papasakos apie Japonijos kino istoriją bei pristatys 1950 metų nespalvotą filmą pavadinimu „Rasiomonas“ (Rashomon).

Japoniška architektūra

Japonijoje gausu įvairiausių statinių, reprezentuojančių skirtingas architektūros formas: nuo kuklaus kaimo namelio iki didingų rūmų. Šalies architektūrinių stilių evoliucija apima laikotarpį nuo priešistorinių iki moderniųjų laikų. Jie buvo veikiami žemyninės Azijos dalies ir vakarietiškos kultūros įtakų bei tuo pačiu prisitaikė prie vietinių žmonių skonio ir poreikių.

Mizuhiki – puošybiniai vokai

Mizuhiki yra tradicinis japonų dekoravimo menas, kurio ištakos siekia net 607 metus. Šiai dekoravimo technikai naudojamos spalvingos popierinės stygos iš kurių daromos įvairios skulptūrinės kompozicijos, papuošalai ir įvairūs dekoro elementai. Pakuodami dovanas mes naudojame juostelę ar kaspiną surišti, japonai, dekoruoti dovaną, naudoja mizuhiki. Mizuhiki suteikia ypatingą prasmę japoniškam žodžiui musubu. Musubu reiškia „susijungimą“ arba „ryšį“. Japonai naudoja Mizuhiki perteikti šilumą, meilę ir bendrumą.

Laikas anime peržiūrai!

Pavasaris jau įpusėjo, orai su kiekviena diena vis šiltėja (o Japonijoje jau žydi sakuros!)… Jau ateinantį savaitgalį Lietuvoje prasideda ilgai lauktas „Anime Nights“ festivalis, tad nukankinti mokslų, bet besidžiaugdami šia proga, HASHI penktadienį jus kviečia praleisti vakarą kartu žiūrint anime. Fuse Teppō Musume no Torimonochō yra režisieriaus Masayuki Miyaji 2012 metais sukurtas japonų animacinis filmas pagal Kazuki Sakaraba knygą „Fuse Gansaku: Satomi Hakkenden“ (o romanas yra 18 a. pradžioje Kyokutei Bakin išleistos novelės „Nansō Satomi Hakkenden“ adaptacija).

SemeReiPervert – persirengimo menas

Ar vaikystėje rinkote laikraščių iškarpas apie mėgstamus atlikėjus? O gal visas kambario sienas buvote nukabinę mylimų grupių plakatais? Kai kurie iš mūsų neabejotinai išgyveno fantazijų apie pasaulinius koncertų turus laikotarpį, bet nemažai daliai japoniškos kultūros mėgėjų fantazijų migla bei noras įsikūnyti į pamėgtą atlikėją neblėsta iki šiol. Tokiems persirengėliams, trokštantiems bent valandai tapti vienu iš mėgstamų veikėjų, video žaidimų ir kitų sričių gerbėjams, kaip tik ir skirtas šio penktadieno pristatymas.